מחקרים על ילדים וקוצר ראייה: צילום פנים

פברואר 2nd, 2016 | No Comments

מחקרים על ילדים וקוצר ראייה: צילום פנים דר' ניר ארדינסט פרופ' יאיר מורד

חוקרים באוסטרליה ערכו מחקר מעניין כדי לקבוע אם קיים קשר בין פעילות מחוץ לבית בילדות (שמתבטאת בחשיפה לאור השמש במהלך הילדות) וקוצר ראיה. המחקר בדק כמות גדולה ביותר של נבדקים וכלל סה"כ 1,344 נבדקים בגילאים 19 עד 22 שנים המתגוררים באוסטרליה.

מחקרים על ילדים וקוצר ראייה דר' ניר ארדינסט פרופ' יאיר מורד

מחקרים על ילדים וקוצר ראייה דר' ניר ארדינסט פרופ' יאיר מורד

מדד החשיפה לאור אולטה סגולי

עדות לחשיפה לאור שמש בילדות נאמדה באמצעות שאלון רפואי וצילום עיניים מיוחד המכונה צילום פלואורסצנטי אולטרה סגולי של הלחמית כאשר ממד זה מהווה אמת מידה אובייקטיבית של חשיפה לקרינת UV .כמות קוצר הראיה נקבעה על ידי בדיקת עיניים באמצעות הרחבת האישון ושיתוק האקומודציה (ציקלופלגיה או מה שמכונה מרשם עם טיפות).

המצלמה

פרופסור מינאס קורונאו (minas coroneo) מאוסטרליה פיתח מצלמה עם אור כחול ופילטר אולטרה סגול שגורם לצילום פלואורסצנטי אולטרה סגולי. לאחר צילום פלואורסצנטי אולטרה סגולי ניתן לראות נוכחות של שטחים עם פלואורסצנטיות מוגברת כפינגואקולה שלא התגלתה באמצעות צילום סטנדרטי. צילום פלואורסצנטי אולטרה סגולי מהצליח לאתר נזקי שמש בלחמית אצל ילדים בערך של פי שלושה בהשוואה לצילום סטנדרטי.

תוצאות המחקר

התוצאות של המחקר האוסטרלי הראו כי השכיחות של קוצר ראייה עולה ככל שהילד בילה פחות בשמש וכך גם הפוך ככל שילד בילה פחות בשמש כך היה לו פחות קוצר ראייה.
תוצאות תומכות למחקר הגיעו ממחקר אוסטרלי נוסף שפורסם בשנת 2008 ובדק אלפי ילדים מתוך 51 בתי ספר בסידני. המחקר ארך שנתיים והוא עקב אחרי הרגלי הילדים שבילו בחוץ בזמן אור שמש. המחקר הראה באופן מובהק כי ילדים שבילו יותר זמן בחוץ בשמש היו עם פחות קוצר ראייה. 

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום קוצר ראייה. האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום, סריקה, הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור בכתב מדר' ניר ארדינסט פרופ' יאיר מורד. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©

השאר תגובה

תגיות

Cyclopentolate (ציקלופנטולט) Timolol Tropicamide (טרופיקאמיד) WSPOS: האיגוד העולמי לרפואת עיניים ילדים ופזילה אטרופין אסטיגמציה ביקור וייעוץ של הרופא גנטיקה וקוצר ראייה ד"ר ניר ארדינסט דרכים לעצירת קוצר ראייה האטה של קוצר הראייה האם לילד יהיה משקפיים המרכז לעצירת קוצר ראייה התפתחות חדות הראייה אצל ילדים חדות ראייה אצל ילדים טיפול באטרופין לעצירת המספר טיפול באטרופין לעצירת המספר במשקפיים טיפול תרופתי לעצירת המרשם מחקרים על ילדים וקוצר ראייה מיופיה מניעת קוצר ראייה נזקי שמש לעין סיבוכי קוצר ראייה סיבות לקוצר ראייה עדשות מגע עדשות מגע לעצירת קוצר ראייה עדשות משקפיים עצירת המספר במשקפיים עצירת מספר משקפיים עצירת קוצר ראייה עצירת קוצר ראייה משקפיים פירנזפין פירנזפין (Pirenzepine) פעילות בחוץ ומניעת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד פרופ' מורד ד"ר ארדינסט צור קשר צילנדר קוצר ראייה קוצר ראייה בילדים ראייה ילד רוחק ראייה שינה באור או בחושך שכיחות קוצר ראייה תרופות

לוח מודעות