פירנזפין לעצירת המספר במשקפיים

פברואר 12th, 2016 | No Comments

טיפול בפירנזפין (Pirenzepine) לעצירת המספר במשקפיים ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד

פירנזפין

פירנזפין או באנגלית Pirenzepine הינו אנטגוניסט מוסקריני סלקטיבי יותר מאטרופין שלו יש השפעה מועטה בלבד על האקומודציה והרחבת האישון. 

מחקרים בבעלי חיים

מחקרים בתרנגולות הראו את יעילותו במניעת קוצר ראייה. תוצאות ראשוניות בדבר השימוש בו בילדים היו מעודדות.

מחקרים בבני אדם

לאחרונה הסתיים מחקר כפול סמיות בן שנתיים, בו נבדקה השפעת ג'ל Pirenzepine 2% על עליית קוצר הראייה בילדים בני 8-12. נמצא כי קצב עליית קוצר הראייה במטופלים היה נמוך משמעותית מאשר אלה שטופלו באינבו (-0.26D לעומת -0.53D לאחר השנה הראשונה, וD0.58- לעומת D0.99- לאחר שנתיים).
מחקר רב מרכזי בדק את השפעת  Pirenzepine ב- 353 ילדים בגילאים 6 עד 12 עם קוצר ראייה שנע בין -0.75D ל -4.00D (הכולל פחות מ 1.00Dשל אסטיגמציה). המחקר התבצע במשך שנה עם קבוצות ביקרות ב- 7 מרכזים רפואיים אקדמיים באסיה. תוצאות המחקר הראו כי בקבוצת האינבו קוצר הראייה גדל ב- -0.84D, בקבוצה שטופלה בג'ל  Pirenzepine בריכוז2% בלילה קוצר הראייה גדל ב-0.70D , בקבוצה שטופלה בג'ל  Pirenzepine בריכוז 2% במהלך היום קוצר הראייה גדל ב-0.47D  וכאמור השיג את התוצאות הטובות ביותר.

תופעות לוואי של פירנזפין בעיניים

למרות שהמטופלים בתרופה סבלו מהרחבת אישונים קלה, לא היו תלונות רבות על טשטוש ראייה מקרוב או סנוור, ומספר מועט בלבד של מטופלים הפסיקו את הטיפול. מסקנתם של החוקרים הייתה כי מדובר בטיפול יעיל ובטוח.

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום קוצר ראייה.
האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום, סריקה, הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור בכתב מד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©

השאר תגובה

תגיות

Cyclopentolate (ציקלופנטולט) Timolol Tropicamide (טרופיקאמיד) WSPOS: האיגוד העולמי לרפואת עיניים ילדים ופזילה אטרופין אסטיגמציה ביקור וייעוץ של הרופא גנטיקה וקוצר ראייה ד"ר ניר ארדינסט דרכים לעצירת קוצר ראייה האטה של קוצר הראייה האם לילד יהיה משקפיים המרכז לעצירת קוצר ראייה התפתחות חדות הראייה אצל ילדים חדות ראייה אצל ילדים טיפול באטרופין לעצירת המספר טיפול באטרופין לעצירת המספר במשקפיים טיפול תרופתי לעצירת המרשם מחקרים על ילדים וקוצר ראייה מיופיה מניעת קוצר ראייה נזקי שמש לעין סיבוכי קוצר ראייה סיבות לקוצר ראייה עדשות מגע עדשות מגע לעצירת קוצר ראייה עדשות משקפיים עצירת המספר במשקפיים עצירת מספר משקפיים עצירת קוצר ראייה עצירת קוצר ראייה משקפיים פירנזפין פירנזפין (Pirenzepine) פעילות בחוץ ומניעת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד פרופ' מורד ד"ר ארדינסט צור קשר צילנדר קוצר ראייה קוצר ראייה בילדים ראייה ילד רוחק ראייה שינה באור או בחושך שכיחות קוצר ראייה תרופות

לוח מודעות