פרסום תוצאות הטיפול של המרכז לעצירת קוצר

יוני 18th, 2017 | No Comments

כנס SOE: פרסום תוצאות הטיפול של המרכז לעצירת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד ר"ר ניר ארדינסט

פרופ מורד הציג את תוצאות של השנתיים הראשונות של הטיפול בכנס האיגוד הארופי לרפואת עיניים (SOE) שנערך בברצלונה. תוצאות המחקר היו מרשימות ופורסמה כתבה בעיתון המופץ לכל רופאי העיניים באירופה. להלן תקציר הכתבה כפי שנכתבה ב Eurotimes:

ניסויים במינון נמוך של אטרופין האיטו את התקדמותה של קוצר ראייה עבור רוב הילדים המטופלים במהלך תקופה של שנתיים ללא תופעות לוואי שליליות, כך עולה ממחקר שהוצג בכנס האירופאי לרפואת עיניים (SOE), שנערך בברצלונה.

"הניסיון שלנו במחקר זה מראה כי אטרופין נראה בטוח ויעיל במניעת התקדמות קצרת טווח בילדים. לפני הטיפול ההתקדמות הממוצעת הייתה סביב 0.75D לשנה לעומת 0.32D בשנה לאחר הטיפול. חשוב לציין כי לא נצפו תופעות לוואי וגם לא היו דיווחים על חוסר נוחות של המטופלים הקשורים לשימוש שלה ", אמר פרופ יאיר מורד.

פרופ' מורד ציין כי המגיבים הטובים ביותר נראו כמו ילדים עם קוצר ראיה פחות מ -6.0  דיופטר ולא היסטוריה משפחתית של המחלה. הילדים הקשים ביותר לטפל היו אלה עם קוצר ראייה גבוה ועם שני ההורים בעלי כקוצר ראייה.

כמו הפרעת העין הנפוצה ביותר בעולם, מיופיה משפיעה בין 25% ל -50% מכלל המבוגרים בארה"ב ובאירופה. באסיה, המחלה הגיעה לממדים של מגיפה, אמר פרופ' מורד. הנטל הכלכלי של המחלה נאמד ב -268 מיליארד דולר ברחבי העולם.

לסיכום, נדרש מחקר נוסף כדי לענות על שאלות הנוגעות לזמן ולמשך הטיפול האופטימלי. הוא ציין גם כי העלות הגבוהה של טיפולים הנוכחי צריך להיות הקלה עם מסחור של אטרופין בעתיד הקרוב.

השאר תגובה

תגיות

Cyclopentolate (ציקלופנטולט) Timolol Tropicamide (טרופיקאמיד) WSPOS: האיגוד העולמי לרפואת עיניים ילדים ופזילה אטרופין אסטיגמציה ביקור וייעוץ של הרופא גנטיקה וקוצר ראייה ד"ר ניר ארדינסט דרכים לעצירת קוצר ראייה האטה של קוצר הראייה האם לילד יהיה משקפיים המרכז לעצירת קוצר ראייה התפתחות חדות הראייה אצל ילדים חדות ראייה אצל ילדים טיפול באטרופין לעצירת המספר טיפול באטרופין לעצירת המספר במשקפיים טיפול תרופתי לעצירת המרשם מחקרים על ילדים וקוצר ראייה מיופיה מניעת קוצר ראייה נזקי שמש לעין סיבוכי קוצר ראייה סיבות לקוצר ראייה עדשות מגע עדשות מגע לעצירת קוצר ראייה עדשות משקפיים עצירת המספר במשקפיים עצירת מספר משקפיים עצירת קוצר ראייה עצירת קוצר ראייה משקפיים פירנזפין פירנזפין (Pirenzepine) פעילות בחוץ ומניעת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד פרופ' מורד ד"ר ארדינסט צור קשר צילנדר קוצר ראייה קוצר ראייה בילדים ראייה ילד רוחק ראייה שינה באור או בחושך שכיחות קוצר ראייה תרופות

לוח מודעות