קוצר ראייה – גנטיקה או סביבה?

פברואר 9th, 2016 | No Comments

קוצר ראייה – גנטיקה או סביבה? ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד

גם בקוצר ראייה נשאלת רבות השאלה כמו התחומים אחרים האם ההשפעה הגנטית חשובה או הסביבה חשובה. ננסה לתאר את המצב בשאלות או במצב שכיח כמו: לזוג הורים בעלי קוצר ראייה יש ילד שנשאר בבית ולא מרבה לצאת החוצה-האם יהיה לו משקפיים?

התשובה: עדויות רבות של מחקרים בשנים האחרונות הראו לסביבה יש השפעה רבה. ילדים שמבלים יותר בבית ופחות בחוץ בזמן אור יום יסבלו יותר מקוצר ראייה.

מחקר שבדק את השפעת הסביבה עם ילדים בעלי הסיכון הגבוה ביותר לקוצר ראייה – 2 הורים עם קוצר ראייה:

במחקר נוסף נמצא כי ילדים בעלי הסיכון הגבוה ביותר לקוצר ראייה (ל 2 הורים בעלי קוצר ראייה) אשר שהו בחוץ לפחות 14 שעות בשבוע פיתחו קוצר ראייה בהיקף נמוך. בקבוצה של הילדים ששהו בחוץ מעל 14 שעות רק 20% פיתחו קוצר ראייה למרות ש 2 הוריהם בעלי קוצר ראייה. אצל ילדים (גם אצל ילדים עם 2 הורים קצרי רואי) ששהו בחוץ  5 שעות או פחות הייתה שכיחות של קצרי רואי הגבוהה פי 3 (קוצר הראייה עמד על שכיחות של 60%).

המסקנה: לסביבה יש השפעה בהתפתחות קוצר ראייה – ילד (ל 2 הורים בעלי קוצר ראייה) שיוצא לפעילות באור שמש מעל 14 שעות בשבוע מפחית את הסיכון לפתח קוצר ראייה פי 3.

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום קוצר ראייה.
האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום, סריקה, הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור בכתב מד"ר ניר ארדינסט. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©

השאר תגובה

תגיות

Cyclopentolate (ציקלופנטולט) Timolol Tropicamide (טרופיקאמיד) WSPOS: האיגוד העולמי לרפואת עיניים ילדים ופזילה אטרופין אסטיגמציה ביקור וייעוץ של הרופא גנטיקה וקוצר ראייה ד"ר ניר ארדינסט דרכים לעצירת קוצר ראייה האטה של קוצר הראייה האם לילד יהיה משקפיים המרכז לעצירת קוצר ראייה התפתחות חדות הראייה אצל ילדים חדות ראייה אצל ילדים טיפול באטרופין לעצירת המספר טיפול באטרופין לעצירת המספר במשקפיים טיפול תרופתי לעצירת המרשם מחקרים על ילדים וקוצר ראייה מיופיה מניעת קוצר ראייה נזקי שמש לעין סיבוכי קוצר ראייה סיבות לקוצר ראייה עדשות מגע עדשות מגע לעצירת קוצר ראייה עדשות משקפיים עצירת המספר במשקפיים עצירת מספר משקפיים עצירת קוצר ראייה עצירת קוצר ראייה משקפיים פירנזפין פירנזפין (Pirenzepine) פעילות בחוץ ומניעת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד פרופ' מורד ד"ר ארדינסט צור קשר צילנדר קוצר ראייה קוצר ראייה בילדים ראייה ילד רוחק ראייה שינה באור או בחושך שכיחות קוצר ראייה תרופות

לוח מודעות