טשטוש היקפי של רוחק ראייה

ינואר 11th, 2015 | No Comments

טשטוש היקפי של רוחק ראייה ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד

מהו המונח המלא של טשטוש היקפי?

המונח המלא הינו טשטוש היקפי של רוחק ראייה (peripheral hyperopic defocus myopia)

מה טשטוש היקפי גורם?

טשטוש היקפי גורם לקוצר ראייה

מהו התהליך שטשטוש היקפי גורם לקוצר ראייה?

באופן אידאלי אחרי תיקון של קוצר ראייה הפוקוס במרכז הרשתית וגם כל שאר הפוקסים לאורך הרשתית צריכים להיות בדיוק על הרשתית. במציאות לאחר תיקון של קוצר ראייה הפוקוסים בהיקף הרשתית נמצאים מאחורי הרשתית ויוצרים טשטוש היקפי או טשטוש היקפי של רוחק ראייה לאחר תיקון קוצר ראייה. טשטוש היקפי ברשתית למעשה הוא חוסר פוקוס בהיקף הרשתית (הפוקוס במרכז הרשתית תקין אך בהיקפה הוא לא נמצא בפוקוס) משפיע על התקדמות קוצר הראייה. בשפה פשוטה, במחקרים התיאוריות קובעות כי הרשתית אינה "סובלת" טשטוש (כי יש פוקוס מאחוריה) ולכן היא גדלה כי להיות בדיוק על הפוקוס. קוצר הראייה עולה עצם העובדה שמתרחש תהליך של גדילת הרשתית לצמצם את מרחק הפוקוס מאחוריה.

איך יודעים בוודאות שטשטוש היקפי של רוחק ראייה גורם לעליית קוצר ראייה?

במחקר מפורסם צרבו לקופים את מרכז הראייה (המקולה) ועדיין היה עלייה של קוצר ראייה. מאידך לאחר שצרבו לקופים את היקף הרשתית (באזור שיש את תופעת טשטוש היקפי של רוחק ראייה) לא הייתה לאותם קופים עלייה בקוצר ראייה. גם מחקר בטייסי חיל הים של ארה"ב בדק את הנושא עם אמצעים אחרים והדמייה והגיע למסקנה זהה.

כמה זה משפיע על התקדמות קוצר הראייה?

משערים זה לא גורם מרכזי אלא אחד מהגורמים שתורם להתקדמות המספר במשקפיים

מה ניתן לעשות – איך אפשר לתקן טשטוש היקפי של רוחק ראייה?

אורתוקרתולוגיה ועדשות מגע ייעודיות למניעת טשטוש היקפי של רוחק ראייה יכולות לסייע. במחקרים הם הציגו יכולת בינונית לעצירת קוצר הראייה.

טשטוש היקפי של רוחק ראייה ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד

טשטוש היקפי של רוחק ראייה ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום קוצר ראייה.
האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום, סריקה, הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור בכתב מד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©

השאר תגובה

תגיות

Cyclopentolate (ציקלופנטולט) Timolol Tropicamide (טרופיקאמיד) WSPOS: האיגוד העולמי לרפואת עיניים ילדים ופזילה אטרופין אסטיגמציה ביקור וייעוץ של הרופא גנטיקה וקוצר ראייה ד"ר ניר ארדינסט דרכים לעצירת קוצר ראייה האטה של קוצר הראייה האם לילד יהיה משקפיים המרכז לעצירת קוצר ראייה התפתחות חדות הראייה אצל ילדים חדות ראייה אצל ילדים טיפול באטרופין לעצירת המספר טיפול באטרופין לעצירת המספר במשקפיים טיפול תרופתי לעצירת המרשם מחקרים על ילדים וקוצר ראייה מיופיה מניעת קוצר ראייה נזקי שמש לעין סיבוכי קוצר ראייה סיבות לקוצר ראייה עדשות מגע עדשות מגע לעצירת קוצר ראייה עדשות משקפיים עצירת המספר במשקפיים עצירת מספר משקפיים עצירת קוצר ראייה עצירת קוצר ראייה משקפיים פירנזפין פירנזפין (Pirenzepine) פעילות בחוץ ומניעת קוצר ראייה פרופ' יאיר מורד פרופ' מורד ד"ר ארדינסט צור קשר צילנדר קוצר ראייה קוצר ראייה בילדים ראייה ילד רוחק ראייה שינה באור או בחושך שכיחות קוצר ראייה תרופות

לוח מודעות